Parlametr jest narzędziem, które analizując głosowania i zapisy wystąpień, ułatwia monitorowanie pracy Sejmu RP.
Przyjazna dla użytkownika wizualna i technologicznie zaawansowana konstrukcja modułowa zwiększa przejrzystość funkcjonowania najważniejszych instytucji demokratycznych i umożliwia skuteczny wgląd w proces decyzyjny.
Opinia publiczna

Funkcjonowanie demokracji zależy od czujnego i odpowiedzialnego nadzoru nad działaniem władzy, a warunkiem tego jest dobrze poinformowane społeczeństwo. Dziękujemy, że ma to dla ciebie znaczenie.

Media publiczne

Wszystkie istniejące karty można bezpłatnie pobrać i umieścić na dowolnej stronie internetowej. Przetwarzamy dane, aby media mogły skupić się na ich interpretacji.

Społeczność programistów

Wszystkie dane są dostępne bezpłatnie za pośrednictwem dwóch interfejsów API, a cały kod jest publikowany na Github. Wszystko co potrzebne można znaleźć na strona dla programisty , jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z nami przez e-mail!


Parlametr jest tworzony w ramach instytutu Dzisiaj jest nowy dzień, który koncentruje się na cyfrowym uczestnictwie w polityce, przejrzystości i monitorowaniu. Dziękujemy Google DNI, ePaństwo i wszystkim osobom, które bezinteresownie pomogły nam w opracowaniu tego narzędzia.